Kultūra

Muzikālie vakari kopā ar Lauri Valteru, Māri Vitkus un Iru Krauju

Pievienots: 30.07.2019

            

“Mūzika dzimst – trīs reizes: pirmo komponistā, otrreiz – atskaņotājā, trešo reizi – klausītāju sirdīs.” / D. Kabaļevskis/

Pēc pirmajiem diviem šīs vasaras muzikālajiem vakariem droši varam teikt, ka mūzika dzimst arī Brocēnos. Šogad mūs priecē ar dziesmām un atmiņu stāstiem mākslinieki, kuri Brocēnus sauc arī par savām mājām. Pirmajā muzikālajā vakarā, kas notika 10. jūlijā, ar atmiņu stāstiem par bērnību un skolas gadiem Remtes pagastā un, protams, latviskām dziesmām priecēja dziedātāja Ira Krauja. 

Mūzikai piemīt liels spēks. Tā mūs var nomierināt, saviļņot un pacilāt, tajā mēs varam izpaust savus priekus un bēdas. Mēs izvēlamies sev tīkamu mūziku, klausāmies māksliniekus, kuru mūzikā saklausām, ko sev līdzīgu un tuvu sirdij. 24. jūlijā vakarā kopā sanāca tie, kuriem tuva ir Laura Valtera mūzika. Katram komponistam ir savs stāstījums par izjūtām, priekiem un pārdzīvojumiem, ko viņi pauž dzejā un dziesmās. Lauris starp dziesmām ievija savu dzeju, neiztika bez humora, smieklīgiem bērnības piedzīvojumiem un atmiņām par Brocēniem.

Labvēlīgie laikapstākļi muzikālajiem vakariem piešķir īpašu burvību. Arī šoreiz saule mūs lutināja ar savu siltumu, vējš mūs glāstīja un ļāva baudīt harmonisku vakaru.

Paldies Laurim un Mārim, Irai par sirsnīgiem vakara koncertiem! Ar nepacietību gaidām 7. augustu, kur mūs kopā pulcēs muzikālais aktieris Mārtiņš Eglinskis un 21. augustu, kad uzstāsies Ingemārs Harmsens un Raimonds Patmalnieks. 

Projektu “Muzikālie vakari Brocēnos”  atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģiona kultūras programma.

Informāciju sagatavoja Kristīne Medne,

Brocēnu novada kultūras un izglītības centra vadītājas vietniece