Brīvprātīgais darbs

5 SOĻI, LAI KĻŪTU PAR BRĪVPRĀTĪGO:

„Lielās Talkas” pasākumi Brocēnos!

Pievienots: 17.04.2013

Mūsu Lielās Talkas stāsts ir par iedzīvotāju „iekurbulēšanu” un „aktivizēšanu” līdzdarboties Lielajā Talkā 27. aprīlī un izprast, cik nozīmīga ir pilsoniskā līdzdalība un sajūta, ka Brocēni ir MŪSU visu, nevis tikai pašvaldības pilsēta. Tāpēc šogad Brocēnu iedzīvotājus jau pirms Lielās Talkas Brocēnu ielās devās pamudināt aktīvi iesaistīties pilsētas aktivitātēs un arī talkā Brocēnu jaunieši. Ar dažādu aktivitāšu kopumu, Brocēnu jauniešu centrs „Kopā” un Brocēnu jauniešu brīvprātīgā darba grupa „Es savam novadam” veicināja iedzīvotāju personisko atbildību pilsētas un novada attīstīšanā un veidošanā.

Aktivitātē „Ko dari Tu, lai Latvija būtu tīra?” Brocēnu brīvprātīgie jaunieši Brocēnu pilsētā uzrunāja iedzīvotājus, kurus aicināja uzrakstīt savu atbildību „Ko dari Tu, lai tava pilsēta būtu tīra?” uz jauniešu T krekliem ar marķieriem. T krekli tika aprakstīti ar iedzīvotāju atbildībām Aktivitātē „Tīra Latvija sākas ar Tevi!” jaunieši ar velosipēdiem devās Brocēnu pilsētas un tās apkārtnes teritorijā un ar velopasta palīdzību izdalīja 250 iedzīvotājiem personisku uzaicinājumu piedalīties Lielajā Talkā Brocēnos, tika zveidota Lielās Talkas punktu karte, iesaistot iedzīvotājus kartes veidošanā un ideju apkopošanā, organizētas Radošās darbnīcas „Tīri pa tīro!”, kurās bija iespēja ikvienam gravēt stiklā, dedzināt kokā, rakstīt pateicības vēstules talkotājiem, kuras tie saņems talkošanas dienā, gleznot lielformāta gleznas, dekupēt un  gatavot aproces  no PET pudelēm.

Paralēli šīm aktivitātēm Brocēnu iedzīvotajiem ir iespēja piedalīties foto konkursā „Tīri Brocēni sākas ar Tevi!”.  Konkursa uzvarētājs tiks noteikts pēc balsojuma interneta vidē.  Jāatzīmē, ka arī pašu pasākuma organizatoru: jauniešu iniciatīva šogad piedalīties Lielajā Talkā ir daudz lielāka nekā citus gadus, tā kā varam secināt, ka Lielā Talka Brocēnos šogad būs izdevusies!